2. Lig Beyaz Grup´ta puan kayıplarının son haftalara doğru artarak devam edeceğini söyledi. - #YeniMalatyaspor

2. Lig Beyaz Grup´ta puan kayıplarının son haftalara doğru artarak devam edeceğini söyledi.
24.07.2017
2. Lig Beyaz Grup´ta puan kayıplarının son haftalara doğru artarak devam edeceğini söyledi.

Yeni Malatyaspor'umuzun teknik sorumlusu Feyyaz Uçar, Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup'ta puan kayıplarının son haftalara doğru artarak devam edeceğini söyledi.
Hacettepe maçının hazırlıklarını sürdüren Yeni Malatyaspor'umuzun hocası Feyyaz Uçar, ligin bitimine 9 hafta kala yarışın daha da kızışacağını belirti.

Ligin ilk yarısını lider bitiren takımın şu anda 4. sıraya düştüğünü hatırlatan Uçar, "Bu grupta daha değişen şeyler olacak. Biz şu anda bir aradayız ki bu bence takımın ihtiyacı olan bir ara. İyi bir hazırlık dönemi geçirdik. İrfan ve Sadık'ın sakatlığı sürüyor. Muhtemelen bu hafta da yoklar. Samet de yok. Ama sevindiren şey Vedat Budak'ın cezasının bitmiş olması. Orta sahada mutlaka bize dinamizm katacak. Çok önemli bir maç bizim için. Hacettepe maçı çok önemli bir maç. Biz dinlendik. Onlar Pazar günü maç yaptılar. Cuma günü tekrar oynayacaklar. Maçları ertelenen takımlar var. Onların maçları var. Yani yoğun bir periyoda girecek rakipler. Bu da bizim için bir avantaj olabilir. Mutlaka puan kayıpları yaşanacak. Mutlaka bir sakatlık olacak. Mutlaka kart görecekler. Biz 1461 Trabzon maçının galibiyetini pahalı ödedik. 3 tane ciddi sakat verdik. İşin özüne gelecek olursak, 9 maçımız var, 5'i içeride. Rakiplerimiz Aydın ve Pendik'in buraya gelecek olması bizim için bir avantaj. Menemen maçı zaten sondan ikinci maç. O maçın burada mı orada mı olacağı fark etmez. Dolayısıyla fikstürde bir avantajımız görünüyor. Ama tabii ki fikstür avantajı kullanmak için güçlü olmak lazım. Biz de onun çabası içerisindeyiz" diye konuştu.

"MALATYASPOR BENİM İÇİN HALA BİR YARADIR"

Yerinin kendisi için çok ayrı olduğunu ifade ettiği Malatyaspor'un Süper Lig'de ilk görev yaptığı takım özeliğini taşıdığını ifade eden Uçar, "Süper Lig'de ilk görev yaptığım yer. Takımı Aykut Kocaman'dan devir almıştım. İlk geldiğimde o sene düşme tehlikesi vardı. O seneyi hayırlısıyla geçtik. Bir sonraki sene başarısızlığımız dolayısıyla, gayet doğal bu gizlenecek bir şey yok, ayrıldık. 4 maçlık bir başarısızlık. Benim içimde hala bir yaradır. O takımı bana bir 4 maç daha bıraksalardı küme düşmezdi. Bu konuda hakikaten geceler boyu çok üzüldüm. Çünkü o takımı hazırlamıştık. O takımın çok ciddi sezon başı sıkıntısı vardı. Galatasaray dışarıda, Trabzon içeride. Kolay maçlar değillerdi. Öyle acele bir karar verildi. O açıdan Malatyaspor'un bende ayrı bir yeri var. Beni en çok sevindiren, en çok üzülmeme sebep olan takım Beşiktaş'tan sonra. Futbolculuk için Beşiktaş'ın, teknik adamlık için Malatya'nın yeri bende hep ayrı kalacak. Bu hiçbir zaman değişmeyecek. Kalırız, kalmayız ama aklım hep burada olacak. Burada bir şeyler yapılabileceğine inanıyorum. Burada bir oyuncu potansiyeli de var alttan gelen. Yıllardır göz ardı edilmiş. Şimdi dikkat ediyorum çalıştığım liglerde genelde Malatya'dan oyuncular var. Burada biraz daha kalıp, biraz daha Malatya için ter akıtsalar bence daha iyi olur. İnşallah bu sene mutlu sona ereriz. Biz de o yarım kalmış işi bitiririz" dedi.

  
Önceki Haber
"TARAFTARIMIZIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRMEK İSTİYORUZ"
Sonraki Haber
Yeni Malatyaspor ´umuzun Bu Haftaki Maç Programı
DİĞER HABERLER