Başkanımız Adil Gevrek´in Basın Açıklaması; - #YeniMalatyaspor

Başkanımız Adil Gevrek´in Basın Açıklaması;
24.07.2017
Foto
Başkanımız Adil Gevrek´in Basın Açıklaması;

KAMUOYUNA ÖNEMLE DUYURULUR

Bilindiği gibi 13 Mart 2015 tarihinde  “Yeni Malatyaspor’a Destek Gecesi” hakkında bazı açıklamalarda bulunmuştum. Şeffaf yönetim anlayışımızın eseri olan açıklamalarım  maalesef bazı kesimler tarafından yanlış anlaşılmış veya yorumlanmıştır.

“Yeni Malatyaspor’a Destek Gecesi” ismiyle düzenlediğimiz bu toplantıda birlik ve beraberlik adına önemli kazanımlar elde ettik. Gecede bazı kurum, kuruluş, sivil toplum kuruluşları ve işadamlarından maddi destek sözleri aldık. Organize edilen gece, Yeni Malatyaspor'un sahipsiz olmadığını da ilan eder nitelikteydi.

Destek gecesinde Yeni Malatyasporumuzu sahipsiz bırakmayan hamiyetli hemşehrilerimiz çeşitli miktarlarda para vaat etmişlerdir yalnız bu rakamlar kamuoyuna doğru yansıtılmadığı  için kameralar karşısına geçip doğru bilgileri vermek istedim. Üzülerek ifade edeyim ki, paylaştığım doğru bilgiler ise farklı yansıtılarak haber yapılmıştır. Yaptığım açıklamanın amacı, söz konusu gecede Yeni Malatyaspor'u yalnız bırakmayan ve bağışlarıyla destekleyen herkese kamuoyu önünde teşekkür etmekti. Ayrıca kulübün kasasına giren parayı şeffaf bir şekilde kamuoyuyla paylaşmaktı. 

Şampiyonluğa giden takımımızı çeşitli vesilelerle baltalamayı amaçlayan bazı çıkar grupları, yaptığımız bu açıklamayı farklı yönlere çekmeye çalışmıştır. Yapılan bu yanlış algı operasyonu sonucunda; hem yönetimimiz hem de bize yardımda bulunan ve bulanmayı düşünen hamiyetli hemşehrilerimizi olumsuz yönde etkilemiştir.  
Bahsettiğim bu çıkar gurupları, her türlü ortamda dile getirdiğimiz gibi Kulübümüze ilk günden buyana maddi ve manevi desteğini esirgemeyen başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çakır olmak üzere, çok kıymetli Malatyalı hemşehrilerimiz ve iş adamlarımızla bizleri karşı karşıya getirmeye çalışmaktadırlar. Ağzımdan çıkmayan sözlerle yapılan haberler hem bizleri üzmüş hem de yapılan geceye gölge düşürmüştür. Yapılan destek gecesinden sonra hiç bir katılımcı ile görüşmedik ki "Şu isimler para verdi veya vermedi" diye bir ifade kullanayım.

Yeni Malatyaspor’un hem saha içinde hem de saha dışında engellemelerle karşılaştığına daha once de şahit olmuştuk. Bu son olayla birlikte yeni bir operasyonun başlatıldığını farketmemek mümkün değildir. Belli bir kesim tarafından ısmarlama bir şekilde yaptırılan haberleri kamuoyunun takdirlerine sunuyorum. Bu üzücü olaylar mücadele azmimizi kırmamış bilakis şampiyonluk şevkimizi kamçılanmıştır. 
Bu tarz spekülatif haberler bizi yıldıramayacak, aksine hedefimize ulaşma azmimizi daha da körükleyecektir.

Yapılan yanlı ve yanlış haberlere itibar edilmemesini kamuoyundan önemle rica ediyor, Yeni Malatyaspor yönetimi olarak, şampiyonluk hedefimize emin adımlarla ilerleyeceğimizin sözünü veriyoruz. 

YENİ MALATYASPOR BAŞKANI
ADİL GEVREK

  
Önceki Haber
Başkanımı Adil Gevrek, ligin kalan haftalarında iyi futbolun değil, sonucun önemli olduğunu söyledi.
Sonraki Haber
Hocamız Feyyaz Uçar, takımın son durumu hakkında bilgiler verdi.
DİĞER HABERLER