Hocamız Feyyaz Uçar, takımın son durumu hakkında bilgiler verdi. - #YeniMalatyaspor

Hocamız Feyyaz Uçar, takımın son durumu hakkında bilgiler verdi.
24.07.2017
Hocamız Feyyaz Uçar, takımın son durumu hakkında bilgiler verdi.

Uçar, rakiplerin eksik maçlarını tamamlamasını beklediklerini ifade ederek, "Rakiplerimizin eksik maçlarını bir an önce oynaması bizim için önemli ve bu hafta oynayacaklar. Puan alırlar ya da kaybederler, biz mücadelemize devam edeceğiz. En azından ortada bir gerçek olsun istiyoruz. Çünkü oynanamamış maçın kime ne getireceği belli değil. Bizim açımızda önemli olan son 4 haftaya lider girebilmek. Ondan sonrada fikstür avantajımızı kullanıp, mutlu sona ulaşmak istiyoruz" dedi.
 
"Önemli bir haftayı geride bıraktık"
Hocamız Feyyaz Uçar, önemli bir haftayı geride bıraktıklarını belirterek, Hacettepespor karşısında önemli bir galibiyet aldıklarını dile getirdi.
Rakiplerin puan kaybettiği haftada aldıkları 3 puanın kendileri adına önemli olduğunu kaydeden Uçar, "Çok önemli bir haftayı geride bıraktık. Hacettepespor, Ümraniyespor'u yenip, havaya girmişti ve buraya da öyle geldiler. Genç, dinamik ve çok koşan bir ekibe karşı mücadele ettik. Beklediğimiz gibi oldu, iyi mücadele ettiler. Fizik gücümüzün artması dolayısıyla bizi fazla zorlayamadılar. 2-0 olduktan sonra biraz ablukaya aldılar ama ben daha etkili bekliyordum. Neticede Pendikspor'un dışındaki diğer rakiplerimiz geride kalan haftada puan kaybetti" ifadelerini kullandı.
 
"Takım iyi yolda"
Hocamız Feyyaz Uçar, takım olarak iyi yolda olduklarını belirterek, şunları söyledi: "Bu şekilde devam edeceğiz. Takım iyi yolda. En büyük sıkıntımız sakat futbolcularımızın çokluğu. Bu hafta inşallah İrfan Başaran yetişirse, Sadık Çiftpınar gelecek haftaya yetişirse daha iyi olacak. Samed Kartal'ın som haftalara yetişmesi bile bizim için büyük bir kar olacak. Kaleci Vedat Kapurtu, Hacettepespor karşılaşmasında sakatlanmasına rağmen büyük bir fedakarlık yaptı. Sakatlanmasına rağmen sahada kaldı. Onu da inşallah sezon sonuna kadar hazır hale getireceğiz. Çarşamba günü takımla birlikte çalışmalara başlayacak. Bu hafta cezalı oyuncumuzun olmaması bizim için sevindirici."
 
"Kolay maç olmayacak"
Fethiyespor ile zorlu bir karşılaşma oynayacaklarını ifade eden Uçar, "Fethiyespor karşılaşması kolay olmayacak. Hocalarını değiştiriyorlar. Deplasmanda oynayacağız ve onlarında kümede kalma hedefleri var. Ama bizim ivmemiz yukarıya doğru gidiyor. Kolay maç yok. Fethiyespor son haftalarda sıkıntı yaşayan bir ekip. Her takımın bir hedefi var. Lig hemen hemen 2'ye bölünmüş, bir grup yukarıda ilk 6'ya çalışıyor, bir grupta düşmemeye çalışıyor. Kopma yok ve bu şekilde de devam edecek gibi gözüküyor. Takımların arasında çok fazla bir denge farkı da yok. Ama bizim tabi ki hedefimiz 3 puan" diye konuştu.
 
"Her arkadaşımızdan katkı bekliyoruz"
Takımda sakat ve cezalı oyuncuların çokluğu nedeniyle sıkıntı yaşadıklarına dikkat çeken Feyyaz, "Göreve geldiğimizde en büyük sıkıntımız çok küskün oyuncuyla karşılaşmam oldu. Kiminle konuştuysam, 'İlk yarı benden faydalanılmadı, bana fırsat verilmedi' dedi. Öyle bir problemimiz vardı.
Emrah Kol, sadece bu sezon değil, uzun zamandır gol atamıyordu. Hüseyin Kar, bazen forma şansı bulmuş, bazen bulamamış. Caner Ağca'nın performansıyla ilgili kendisi de bayağı üzgün ve sıkıntılıydı. Şimdi biz hepsinden alabildiğimiz maksimum verimi almaya çalışıyoruz. Futbol böyle, her hafta formda bir oyuncum bana katkı sağlarsa, maçı kazanmakta bize büyük bir avantaj sağlayacaktır. Çünkü biz, ne yazık ki sakatlar ve cezalılar dolayısıyla aynı takımla üst üste maçlara çıkamıyoruz. Görünen o ki uzun sürede çıkamayacağız. Yolumuz budur, kadromuzu değiştirmek zorundayız. Bu hafta kim iyi oynadıysa, kim formdaysa onunla devam edeceğiz. Bir sıkıntı durumunda da değişikliğe gideceğiz. Çünkü sakatlar iyileşip, takıma katılınca kadroda yine bir değişim olacak. Halen 9 tane sarı kart sınırında olan futbolcum var. Devamlı değişmeyen bir ilk 11 bulma şansımız yok. Biz her arkadaşımızdan katkı bekliyoruz" şeklinde konuştu.
 
"Fizik ve kondisyon olarak iyi bir seviyedeyiz"
Hocamız Feyyaz Uçar, fizik ve kondisyon olarak iyi bir seviyeye geldiklerini ifade ederek, şunları söyledi: "Beni en çok rahatlatan durum takımın fizik ve kondisyon olarak geldiği seviye. Geçtiğimiz haftalarda biz 3 maç oynarken, Ümraniyespor 15 günde bir maç oynadı. Bir sonraki rakibimiz dinlenmişti ve bir sonraki hafta maç yaptı. Ama hiçbir rakibimiz fizik olarak bize bir üstünlük sağlayamadı. Takımı istediğimiz seviyeye getirdik, bu bizim için çok önemliydi. Çünkü ne kadar iyi takım olursanız olun biraz güç, kuvvet, fizik ve kondisyon gerekiyor. Ve belki de bu bizi devamlı rotamızın üzerinde tutuyor. Bu kadar sarı karta, bu kadar sakatlığa ve eksiğe rağmen bu bizi ayakta tutuyor. Bu fizik ve kondisyonumuzu koruyacağız.
 
"Şener'in sakatlığı ciddi"
Kaleci Vedat Kapurtu'nun Hacettepespor maçında yaşadığı sakatlık sonrası kaleci Şener'i çağırdıklarını dile getiren Uçar, "Kaleci Şener Özcan'ın ciddi bir sakatlığı var. Şuanda pubis tedavisi görüyor. Biz, bu hafta Vedat'ın oynayamayacağını düşünerek, Şener'i geçen hafta çağırdık. Şener'in tedavisi devam ediyor ve ne yazık ki bir kaç hafta yok" dedi

  
Önceki Haber
Başkanımız Adil Gevrek´in Basın Açıklaması;
Sonraki Haber
18 Mart Çanakkale Şehitlerimizi Saygı ve Hürmetle Anıyoruz
DİĞER HABERLER