Yeni Malatyaspor Kulübü basın açıklaması : - #YeniMalatyaspor

Yeni Malatyaspor Kulübü basın açıklaması :
24.07.2017
Yeni Malatyaspor Kulübü basın açıklaması :

Yeni Malatyaspor Kulübü basın açıklaması :

                        Geçtiğimiz Pazar günü Pendikspor’la yaptığımız maçın öncesinde,  maç sırasında ve sonrasında yaşanan hoş olmayan olayları gerçek boyutlarıyla değerlendirme durumu ortaya çıkmıştır. Yaptığımız değerlendirmeler sonucunda sosyal medyada ve yazılı medyada bazı haber ve yorumlar çıkmıştır. Malatya kamuoyunda büyük rahatsızlıklar yaşanmasına sebeb olan bu haber ve yorumlarda Yeni Malatyaspor Kulübü olarak kötü manada hiçbir dahilimiz söz konusu olmamıştır.

                         Pendikspor Kulübü tarafından dün yayınlanan kamuoyu açıklamasında Yeni Malatyaspor  yöneticilerinin görevleriyle bağdaşmayan tutumlar içine girdiği iddia edilmiştir. Bu iddiaların asılsız ve kabul edilemez olduğunun bilinmesini istiyoruz. Karşılaşma için şehrimize gelen Pendikspor yöneticilerine Malatya misafirperverliğini mümkün olduğunca göstermeye çalıştık. Hem yöneticilerini hemde az sayıdaki taraftarlarını en iyi şekilde ağırlama yoluna gittik. Statta maç başlamadan önce kulübün başkan ve yöneticilerini protokol tribününe defalarca davet etmemize rağmen ( kaldıki bu davetimizi maçta resmi görevlilerin önünde defalarca yaptık ) bu davetimiz sürekli geri çevrilmiştir. Misafir takım taraftarları için ayrılan yerde maçı izlemek istediklerini ısrarla belirten Pendikspor yöneticilerine hertürlü kolaylık gösterilmeye çalışılmıştır.

                         Maç sonunda Pendiksporlu futbolcuların sevinç gösterilerini abartarak ve sahayı özellikle geç terk ederek seyircimizi tahrik etmeye çalıştığına şahit olduk. Maç sonrası soyunma odalarında yaşanan ve büyük bir ahlaksızlık olarak değerlendirdiğimiz futbolcuların tezahüratı ve yapılan küfürlü konuşmalar hem kulübümüzü hem de bütün Malatya’yı derinden yaraladığını belirtmek isteriz. Bize dostluk ve centilmenlik mesajları vermeye çalışan Pendikspor Yöneticilerinin söz konusu görüntülerle ilgili olarak herhangi bir yaptırım yoluna gidip gitmediğini kamuoyu önünde merak ettiğimizi belirtmek isteriz.

                        Sezon başından beri kulübümüze ve ilimize mağduriyet yaşatmaya çalışanlarla mücadelemiz , hukuki zeminde devam edecektir.

  
Önceki Haber
Bu Haftanın Maç Programı
Sonraki Haber
İskenderun 1 Yeni Malatyaspor´umuz 2
DİĞER HABERLER