Yeni Malatyaspor´umuz da Tüzük Değişikliği Yapıldı. - #YeniMalatyaspor

Yeni Malatyaspor´umuz da Tüzük Değişikliği Yapıldı.
24.07.2017
Foto
Yeni Malatyaspor´umuz da Tüzük Değişikliği Yapıldı.

 Yeni Malatyaspor'umuzun tüzüğünde yer alan 3 maddede değişiklik yapılırken, 1 madde ise yeni eklendi. Kabul edilen 4 madde şöyle:

"Seçim toplantıları saat 10.00'da başlar ve başlama saati hiç bir suretle değiştirilemez" maddesi, "Seçim toplantıları mevcut yönetimin belirleyeceği saat içerisinde yapılabilir" olarak değiştirildi.

Kulüp tüzüğüne yeni eklenen maddelerde oldu. 59. madde olarak tüzüğe giren yeni madde de şu şekilde:

Yeterli kıdemi bulunmayan başkan ve yönetim kurulu üyesi adaylarının aday olabilmek için başkan adaylarının 500 bin TL bağışta bulunması ve seçme ehliyetine haiz en az 50 kongre üyesinin, adaylık başvurusunda bulunacak kişiyi kulüp divanına teklif etmesi, yönetim kurulu asil üyeliği adaylarının ise 50 bin TL kulübe bağış yapması gerekir. Yönetim kurulu yedek üyeliği adaylığı için ise 25 bin TL kulübe bağış yapması gerekir. Yönetim Kurulu asil üyeliği adayları genel kurulda seçilirse seçildiği tarihten itibaren en geç 30 gün içinde kulübe 50 bin TL daha bağış yapmaları gerekir.

Kulüp tüzüğünde değişiklik yapılan bir diğer madde de 36. madde. 36. maddenin yeni hali şu şekilde: Genel kurul, 31. madde de belirtilen üyelerin yarıdan bir fazlasının katılması ile toplanır. İlk toplantıda yeter sayı sağlanamazsa, ikinci toplantı en az 7 gün, en fazla 60 gün içinde yapılır. İkinci toplantıya katılan üyelerin sayısı yönetim kurulu ve denetim kurulu üyelerinin tam sayıları toplamının iki katından az olamaz.

Kulübün 85. maddesi de değiştirilerek, yeni ifadeler eklendi. Buna göre 85. madde şu şekilde değiştirildi:

Yönetim kurulu, kulüp başkanı ve tüzüğün 59 ve 61. maddesinde belirlenen koşullara sahip on beş asıl üyeden oluşur. Yedek üye sayısı on beştir. Yönetim kurulu gerek görür ve karar verirse, yedek üyeler de oy hakkı olmaksızın yönetim kurulu toplantılarına ve görüşmelere katılabilirler.

  
Önceki Haber
Yeni Malatyaspor´umuz Mali Kongresini Yaptı.
Sonraki Haber
Yeni Malatyaspor Yönetiminin Çılgın Projesi
DİĞER HABERLER