Yeni Malatyasporumuz da Transfer Çalışmaları Devam Ediyor - #YeniMalatyaspor

Yeni Malatyasporumuz da Transfer Çalışmaları Devam Ediyor
24.07.2017
Yeni Malatyasporumuz da Transfer Çalışmaları Devam Ediyor

İstanbul'da Marmara Derebeyleri'nin verdiği iftar yemeğinde transferdeki son durumla ilgili konuşan Yeni Malatyaspor Kulüp Başkanımız Adil Gevrek, yabancı oyuncu transferinde 3 isim üzerinde yoğunlaştıklarını ve bu isimleri Yeni Malatyaspor'a kazandırmak için görüşmelerin sürdüğünü belirtti.

Önceliklerinin yabancı transferi olduğunu kaydeden Başkanımız Gevrek, Arjantinli oyuncular Barboza ve Aguero ile birlikte Nijeryalı Azubuke ve George ile ilgilendiklerini söyledi.

Başkanımız Adil Gevrek, geçen yılki kadrodan en az 10 futbolcuyla yeni sezonda da devam edeceklerini belirterek, "Geçen sezondaki kadromuzdan en az 10 futbolcuyla yeni sezonda da devam edeceğiz. Bu oyuncuların yanına takviyeler de yapacağız tabii ki. Transferde önceliğimiz yabancı oyuncu. Ortada dolaşan isimler var. Evet o isimlerle ilgilendiğimiz doğru. 5 aydır o futbolcularla görüşmelerimiz sürüyor. Bu isimler Barboza, Aguero ve Nijerya Ümit Milli Takımı'ndan Azubuike ile yine Nijeryalı forvet oyuncusu George. Bu transferleri en kısa zamanda sonuçlandırmak istiyoruz. Tabi burada bitmiş kesin bir şey yok. Ama 2-3 gün içerisinde Barboza Türkiye'ye gelecek. Bu isimler River Plate Kulübü'nün futbolcuları. Önemli transferler bu isimler. Gerçekten biz yabancı oyuncu transferi konusu üzerinde çok durduk. Çünkü gelip burada takıma katkı sağlayacak genç futbolculara ihtiyacımız var. İnşallah 4 ya da 5 yabancı oyuncu aldıktan sonra iç transfere yoğunlaşacağız. Zaten elimizdeki oyuncular da kaliteli" dedi.

"YERLİ TRANSFERİNDE 2-3 TANE ÜST DÜZEY OYUNCU ALACAĞIZ"

Transferde geç kalındığı yönündeki eleştirilere de cevap veren başkanımız Gevrek, "Acele etmemize gerek yok. Biz zaten yabancı oyuncularla görüşmelere 6 ay önce başladık" diye konuştu.

Şu an gündemlerinde olan isimleri daha önce izlediklerini ifade eden Başkanımız Adil Gevrek, "Transferde geç kaldığımız söyleniyor ama biz zaten çalışmalarımızı sürdürüyorduk. 6 aydır takibimizde yabancı oyuncular. Bu oyuncularla ilgi çalışmalarımız sürüyor. Yabancı oyuncular büyük ihtimalle ilk etap kamp çalışmalarına yetişecek. Zaten yetişmezse de birisi Nijerya Milli Takımı'nın kampında. Ama bu oyunculardan kampa katılacak oyuncular var. Yerli transferine gelecek olursak, alacağımız oyuncuların 2-3 tanesi üst düzey olacak. Şu an Süper Lig'de oynayıp takımıyla ilk etap kampında bulunan oyuncular var. Bu oyunculardan haber bekliyoruz. Belki taraftarımız transferde bir şey yapılmıyor diye düşünüyor ama biz çalışmalarımızı yürütüyoruz. Ama transferlerin de nokta transferler olması için çaba sarf ediyoruz. İyi bir kadro kuracağız. Tabi ki hedefimiz olacak ama adımlarımızı sağlam atacağız. Çıkıp şampiyon olacağız deyip kulübü borca sokmanın anlamı yok" ifadelerini kullandı.

  
Önceki Haber
Kartalspor´ dan Azad FİLİZ ile 3 yıllık anlaşma sağlanmıştır
Sonraki Haber
Yeni Malatyaspor´umuz Nijeryalı Sunday Mba´yı kadrosuna kattı.
DİĞER HABERLER