"Hiçbir Rakipten Çekinmiyoruz" - #YeniMalatyaspor


24.07.2017
"Hiçbir Rakipten Çekinmiyoruz"

Yeni Malatyaspor'umuzun Teknik Direktörü Yücel İldiz, "Öyle bir takım olmalıyız ki bu ligde yenemeyeceğimiz takım kalmayacak. Hiçbir rakipten çekinmiyoruz" dedi.

PTT 1. Lig ekiplerinden Yeni Malatyaspor, hafta sonu oynanacak Alanyaspor karşılaşmasının hazırlıklarına Türkiye Futbol Federasyonu sahasında yaptığı çalışmayla başladı. Sarı-kırmızılı futbolcuların keyifli oldukları gözlendi.

"ÜZERİNE KATARAK ARTAN BİR PERFORMANSIMIZ VAR"

Yapılan çalışma öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan teknik patron Yücel İldiz, Gaziantep Büyükşehir Belediyespor karşılaşmasında takımının performansından memnun kaldığını ifade etti. Takım olma yolunda ilerlediklerini belirten İldiz, "Yeni bir ekip kurmak önemli değil. Hem çalışmalar devam ederken hem de müsabakalara çıkıyoruz. Bu anlamda 2 hafta geçti saha içi gelişmelerden memnunum. Her hafta sergilediğimiz oyunun üzerine katarak gitmemiz gerekiyor. Uzun bir süreden sonra seyircimizin önüne çıkacağız. Eksik oyuncularımız var daha öncede söylemiştim. Yönetimdeki arkadaşlar bunları gidermeye çalışıyor. Musa Sinan katıldı bugün bizimle çalışmaya başladı. Yine 2 tane daha arkadaşımızın transferi için yönetim görüşmelerini sürdürüyor. Bu oyuncu eksiklerimizi de giderirsek artık tamamen lige konsantre oluruz" dedi.

"TARAFTARIMIZA 3 PUAN ARMAĞAN ETMEK İSTİYORUZ"

Bu hafta oynayacakları Alanyaspor maçıyla ilgili de konuşan İldiz, "Alanya maçı bizim için çok önemli" diyerek, "Uzun bir aradan sonra taraftarımız ile buluşacağız. Çok çalkantılı bir başlangıçtan sonra olumlu bir maç geçirdik. Şimdi de sahamızda taraftarımız önüne çıkacağız. Pazar akşamı kazanan takım olmak istiyoruz. Biliyorsunuz geçen yıl play-off oynayan bir takımla karşılaşacağız. Bu grupta her rakip zor. Sahamızda oynuyoruz, seyircimiz ile buluşacağız. Futbol adına güzel şeyler sunup sahadan 3 puanla karşılaşmak istiyoruz. Umarım oyuncularımız futbollarını geliştirerek bunu seyircilerimize gösterirler" diye konuştu.

"YABANCI OYUNCULAR TAKIMA KATKI SUNMAK İÇİN ALINIR"

Yabancı oyuncuların performansından memnun olduğunu da dile getiren İldiz, "Yabancı oyuncu takıma fayda sağlasın, ekstra katkıda bulunsun diye alınır. Tabi onların da gelmesi, adaptasyonu, takımla uyumu hiç kolay olmuyor. Ama gerek yabancı gerek yerli oyuncularımızın tam bir takım olma adına gösterdikleri çabadan memnunum. Yabancıların tüm takımla kaynaşması olumlu yönde gidiyor, sizler de bunun antrenmanlarda farkındasınız. Yavaş yavaş saha içinde de onlardan daha iyi verim alacağız. Bu saatten sonra yerlisi yabancısı yok. Tüm takımın artık daha kompakt oynaması lazım. Biz Malatyasporuz. Bunu oyuncularıma da söylüyorum. Öyle bir takım olmalıyız ki bu ligde yenemeyeceğimiz takım kalmayacak. Hiçbir rakipten çekinmiyoruz. Ama yeni bir takımız ayağımız yere sağlam basmalı. Şehrin beklentilerini biliyorum ama çok eksiğimiz var bunları gerçekleştirmek için. İlk olarak şu antrenman sahamıza kavuşmamız gerek. Burada ekstra özel bir çalışma yapamıyoruz. Daha çok kombine antrenmanlarla hazırlanıyoruz. Tüm bu sorunları aştıktan sonra daha iyi bir Yeni Malatyaspor izlettireceğiz" şeklinde konuştu.

  
Önceki Haber
KONBİNE BİLET SATIŞLARI BAŞLADI
Sonraki Haber
Yeni Malatyaspor- Alanyaspor Maç Bilet Fiyatları
DİĞER HABERLER