Derbiye Hazırız! - #YeniMalatyaspor

Derbiye Hazırız!
24.07.2017
Derbiye Hazırız!


Ligin 5’nci haftasında kendi saha ve seyircisi önünde Elazığspor’u ağırlayacak olan Yeni Malatyaspor'umuz, karşılaşmanın hazırlıklarına ara vermeden sürdürüyor. Günü çift idmanla geçiren sarı kırmızılılar, sabah salon idmanı yaptı. Akşamki idmanda teknik ve taktik idmanı ile geçiren sarı kırmızılıların idmanında adeta kemik sesleri yükseldi. Teknik direktör Yücel İldiz, sık sık oyunu durdurarak oyuncularına uyarılarda bulundu. Zorlu karşılaşmanın hazırlıklarını sürdüren Yeni Malatyaspor’da teknik direktör Yücel İldiz, önemli açıklamalarda bulundu.
 
ALTERNATİFLİ KADRODAN 1 PUAN ALDIK
 
Kaliteli bir ekipten önemli bir puan ile döndüklerini belirten Yücel İldiz, “Zorlu Karabükspor maçından 1 puanla dönmeyi başardık. Gerçekten sahada kora kor bir mücadele vardı. Net gol pozisyonlarımız var. Rakibimizin de pozisyonları vardı. Ama baktığımızda alternatifli bir kadrodan, önemli bir puan aldığımızı düşünüyorum. Her hafta eksikliklerini gideren bir ekip olarak, eksikliklerimizi gidermek adına üstüne koyarak ilerliyoruz. Final paslarında biraz eksik kaldık. Bunları da en kısa zamanda aşacağız inşallah. Takım olarak iyi oynamaya başladık. Bundan sonra da böyle ilerlemek istiyoruz” ifadelerini kullandı.
 
FİNAL PASLARINDA DİKKATLİ OLMALIYIZ
 
Takımın 3 bölgede ki sıkıntılarını yavaş yavaş çözeceklerini dile getiren İldiz, “Takımda 3 bölgede sıkıntımız var. İskender, birinci etap kampı görmedi. Bunun bilincinde olan İskender hem idmanlarda hem de maçlarda o eksiğini kapatmak için canla başla çalışıyor. Hazır hale geliyor. Karabükspor maçının 85’nci dakikasında 3 oyuncuyla bir pozisyonu vardı ki, buda onun olumlu yönde ilerlediğini gösterir. Yavaş yavaş o bölgedeki sıkıntımız da kayboluyor. Genç Yakup’ta geleli çok fazla olmadı. Oda adaptasyon sorununu atlatıyor. Musa Sinan’ında eksiklikleri var. Oda, eksikliğini kapatmak için çalışıyor. İyiye giden bir görüntümüz var. Sadece final paslarında dikkatli olmalıyız. Baktığınız zaman takımdaki tüm oyuncularımın performanslarından, gayet memnunum” diye konuştu.
 
MAÇIN ÖNEMİNİ İYİ BİLİYORUZ
 
İldiz, Elazığspor maçının önemini bildiğini belirterek, şunları söyledi; “Malatya’ya baktığınız zaman Elazığ ile akrabalık bağları ve diğer ilişkileri çok yüksek. Bunların dışında komşu il olarak inanılmaz bir ezeli rekabet var. Kurallar içinde rekabetin olmasına ben her zaman taraftarım. Yeter ki sportmenlik dışında bir şey olmasın. Rekabet, kaliteyi de beraberinde getirir. Hafta sonu inşallah maçı izlemeye gelen taraftarlarımız, futbola doyarlar. Bizde, elimizden geldiğince güzel bir gece olmasına yardımcı oluruz. Tabi ki kazanmak istiyoruz. Hedefimiz 3 puan olacaktır” şeklinde konuştu.
 
FUTBOLCULAR AKILLI İNSANLARDIR
 
Futbolcuların bu tip maçlarda üzerine düşen görevi iyi bildiklerini dile getiren İldiz, “Futbolcular çok zeki ve akıllı insanlardır. Hangi maçın hangi önemi taşıdığını iyi bizden iyi bilirler. Üzerine düşen görevi çok iyi biliyorlar. Bizde, çalışmalarımızı o yönde sürdürüyoruz. Umarım centilmence bir maç izletiriz” ifadelerinde bulundu.
 
HERKES MAÇA DAVETLİDİR
 
Taraftarlara da bir mesaj veren İldiz, “Malatya taraftarı Elazığspor maçının önemini bizden daha iyi biliyor. Seyircilerimiz üzerine düşen görevi biliyor. Bu maçta onlara daha fazla ihtiyacımız var. Bizleri yalnız bırakmasınlar. Tribünleri doldursunlar ve 90 dakika bizi desteklesinler. Maç Pazar günü. Tüm Malatya camiasını İnönü Stadyumuna bekliyoruz. İki ezeli rakibin karşılaşmasında bizi yalnız bırakmasınlar. Bizde, İnşallah taraftarımıza güzel bir gece yaşatacağız” dedi

  
Önceki Haber
Yeni Malatyaspor -Elazığspor Maç Programı
Sonraki Haber
Yeni Malatyaspor´umuz 1-2 Elazığspor
DİĞER HABERLER