"Adana Demirspor Maçı Hala Benim İçimde" - #YeniMalatyaspor


24.07.2017
"Adana Demirspor Maçı Hala Benim İçimde"

 Yeni Malatyaspor'umuzun Teknik Direktörü İrfan Buz, Adana Demirspor maçı yenilgisinin içinde kaldığını söyledi.

Takımın antrenmanlarını yaptığı Türkiye Futbol Federasyonu İdman Sahası'nda basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Buz, takımın son durumu ve bu haftaki Samsunspor maçıyla ilgili sorulan sorulara cevap verdi.

Karşıyaka deplasmanının zor bir deplasman olduğunu vurgulayarak sözlerine başlayan İrfan Buz, "Gerçekten zor bir deplasmandı. Neden zor bir deplasmandı? Çünkü Karşıyaka'nın durumu malum. O nedenle onlar için de bu müsabaka çok önemliydi. Ancak biz Adana Demirspor mağlubiyetini telafi etmek istedik. En az 20 puan yapmak istediğimizi söyledik. Çok şükür bunu da yaptık. Arkadaşlarım özverili, disiplinli bir galibiyet aldılar. Malatya halkına çok seviyorum. Çünkü bunlar güzel şeyler. Bunları birlikte yaşamak ve birlikte büyümek çok önemlidir. Ayaklarımızın üzerine sağlam basarak, müsabaka müsabaka gittik. Şartlar zor oldu, eksikler oldu ama yine de mücadelemizi verdik. Çok şükür 20 puan aldık. Arkadaşlarımızı kutluyorum. Taraftarlarımıza da bu galibiyeti verdiğimiz için çok mutluyum. Adana Demirspor maçı hala benim içimde kaldı. Benim taraftarlara bir sözüm var. İnşallah onu da yerine getireceğiz. Önemli bir müsabakada taraftarlarımıza 3 puanı hediye etmek istiyoruz. O önemli müsabaka da önümüzdeki Samsunspor maçı" dedi.

"HEDEFİMİZ LİGDE KALMAKTI"

Takımın hedefi konusunda da açıklamalarda bulunan Buz, "Her şeyden evvel çok duyarlı bir halkımız var. Bu sene takım çıktı. Kadroyla ilgili sıkıntılarımız olsa da, bizim hedefimiz ligde kalmaktı. Ligde kalmak istiyoruz. Sonuçlara baktığınız zaman farklı farklı sonuçlar ortaya çıkıyor. O yüzden hedef tabi ki ligde kalmak. Hedefimiz noktasında 20 puan alırsak çok iyi olur dedik. Tabi en az 20 puan dedik. O anlamda önümüzde iki müsabaka var. Öncelikle Samsunspor müsabakasına bakacağız" diye konuştu.

"GÜNÜ KURTARMAYA GELMEDİK"

Takımın başına günü kurtarmaya gelmediklerini dile getiren Buz, "Adımlarımızı sağlam atarak, Yeni Malatyaspor olarak Malatya halkına bir şeyler vermek istiyorum. Ekibimle birlikte bunun mücadelesi içerisindeyiz. Adımlarımızı ona göre atacağız. Transferlerle ilgili de çalışmalarımız var. Artı burada birde genç arkadaşlarım var. Onları da ön plana çıkarma gibi bir duygum ve isteğimde var. Ben paylaşmayı çok seven bir insan olduğum için, bu tür olaylarda özellikle galibiyetlerde bir kişiye mal etmek değil, bütün herkese pay ediyorum. Bırakın birlikte kazanalım. Böyle paylaşmak daha güzel oluyor" şeklinde konuştu.

"BU SAHA BİZİM İÇİN DEZAVANTAJ"

Buz, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Deplasmanda topladığımız puan bakımından ilk sıradayız ama aynı zamanda içeride sıkıntımız var. Ben uzun yıllar Almanya'da kaldığım için, oradaki arkadaşlarım 'hocam son durumu nedir bu sahanın' diyorlar. Bu saha bize yakışmıyor. İçeride oynadığınız zaman tamam deplasman takımı da aynı şartlarda oynuyor. Fakat siz ev sahibisiniz. Siz pas yapmak zorundasınız. Siz maçı kazanmak istiyorsunuz. 3-5 pas yapmadığınız zaman sıkıntı yaşıyorsunuz. O yüzden gerçekten üzülüyorum. Dua ediyorum yağmur yağmasın ve daha kötüleşmesin diye. Onun arkasına sığınmıyoruz. Hiçbir bahanenin arkasına sığınmadık. Bundan sonra da sığınmayacağız. Fakat ne olursa olsun bu saha bizim için dezavantaj. Ev sahibi takım için sahanın bu kadar kötü olması dezavantaj. Statta çalışan arkadaşlarımız ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar fakat sahanın drenajı bitmiş. Artık bir yere gidecek bir şeyi yok. Üstten ne yapsınlar. Ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar. Belediye Başkanımız da sağ olsun elinden geleni yapıyor. Ama buna bir çözüm bulmamız gerekiyor."

"ÇOK BÜYÜK SAYGI DUYUYORUM"

İrfan Buz, Samsunspor maçının önemine vurgu yaparak, şunları söyledi:

"Yeni bir hoca geldiği zaman, kan değişikliği olduğunda onlar için de önemli. Çünkü hedefleri belli. Onlar bu sene çıkmak istiyorlar. Sezon başından beri de bunun için mücadele ediyorlar. Buraya da o düşünceyle gelecekler. Ben onlara çok büyük saygı duyuyorum. Çok iyi bir takımları var. Ama öncelikle biz ne yapacağız, ona bakacağız."

"KİM OLURSA OLSUN TAKIM ÖNEMLİ"

Buz, bir gazetecinin 'Karşıyaka maçına sonradan oyuna aldığınız George Akpabio'yu neden oyundan aldınız' sorusuna, "Sakatlıktan dolayı oyundan almadım. Hamle oyuncunuz olarak, oyununun gidişatı ona göreydi. O kadar güzel alan bulabiliyorduk ki, George orada bire bir pozisyonlarda kendisi girip, geçmesi gerekiyor. Ondan beklentim vardı. Beklentiyi de karşılayamadı. Artı bir de aksadık. Kim olursa olsun takım önemli. Bizim için sonuç önemli o yüzden çıkardım. Daha iyi olması gerekiyor. Onunla da konuşacağım" cevabını verdi. 

  
Önceki Haber
Vedat Kapurtu, takımın play-off´a kalacak güçte olduğunu söyledi.
Sonraki Haber
´Taraftarlarımıza galibiyet armağan etmek istiyoruz
DİĞER HABERLER