"Çok iyi pozisyonlarımız vardı ama maalesef değerlendiremedik" - #YeniMalatyaspor


24.07.2017
"Çok iyi pozisyonlarımız vardı ama maalesef değerlendiremedik"

 -Yeni Malatyaspor'umuzun Teknik Direktörü İrfan Buz'un konuşması -  "Çok iyi pozisyonlarımız vardı ama maalesef değerlendiremedik" 

PTT 1. Lig 23. hafta maçında Adanaspor'la evinde 1-1 berabere kalan Alima Yeni Malatyaspor'umuzun teknik direktörü İrfan Buz, ellerine geçen fırsatları değerlendirememekten yakındı.

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Buz, son dakikalarda attıkları golle 1 puanın sahibi olduklarını hatırlatarak, "İyi oynadığımızı düşünüyorum. Çok iyi pozisyonlarımız vardı ama maalesef değerlendiremedik. Eğer değerlendirmiş olsaydık, farklı bir skor ortaya çıkabilirdi" diye konuştu.

Buz, özellikle son 15 dakikada çok üstün oynadıklarını vurgulayarak, şunları söyledi:

"Fiziksel olarak rakibe üstünlük sağlamıştık. Baskıyı kurduk ve neticesinde gol geldi. Seyir zevki yüksek olan bir müsabaka izledik. Maalesef bunu 3 puanla süsleyemedik ama 1 puan da iyi. Adanaspor, taktiksel açıdan iyi oynayan bir ekip. Onların da yolu açık olsun. Karşılaşmada 2 puan kaybettiğimizi düşünüyorum. Bence final vuruşlarında zayıfız. Daha iyi olmamız gerekiyor. Şimdi önümüzdeki Göztepe maçına bakacağız."

Adanaspor cephesi

Adanaspor Teknik Direktörü Engin İpekoğlu, son iki haftada şampiyonluğa aday takımlardan 6 puan kazanan Alima Yeni Malatyaspor'la berabere kaldıklarını belirterek, galibiyeti kaçıran taraf olduklarını söyledi.

"Avucumuzun içerisine gelen 3 puanı, son dakika golüyle kaybettik" diyen İpekoğlu, "Sonuçta bugüne kadar ellerinden geleni yapan futbolcu arkadaşlarımı kutluyorum. İnşallah bundan sonraki maçlarımızda tekrar kazanmaya başlarız" değerlendirmesinde bulundu.

Ligde puanların birbirine yakın olduğunu, özellikle ilk 6 sıradaki takımların şampiyon olma ihtimalinin bulunduğunu anlatan İpekoğlu, aynı disiplinle hareket ettikleri takdirde herhangi bir sorun yaşamayacaklarına inandığını dile getirdi.

Takımlarında altyapıdan birçok oyuncuyu kadrolarında bulundurduklarını da anlatan İpekoğlu, "Bugüne kadar hep hedef sormuşlardı. Ben de hiçbir zaman şampiyonluk dememiştim. Demememin nedenlerinden bir tanesi de bu. Genç futbolcular, baskı altına alınınca tedirgin oluyor ve beklenen performansı sergileyemiyorlar ancak şu bir gerçek, bulunduğumuz konum itibarıyla şampiyonluğa oynuyoruz" diyerek sözlerini tamamladı.

  
Önceki Haber
Y.Malatyaspor´umuz ile Adanaspor 1-1 berabere kaldı.
Sonraki Haber
"Biz gerçekten çok iyi bir takımız"
DİĞER HABERLER