"Galip gelmediğimiz için üzgünüz" - #YeniMalatyaspor


24.07.2017
"Galip gelmediğimiz için üzgünüz"

3-3 sonuçlanan karşılaşma sonrası açıklamada bulunan tecrübeli teknik adam, “Ben göreve geldiğimde Karşıyaka ile bizim aramızda 2 puan fark vardı. Şimdi Karşıyaka 27 puana ulaştı. Alima Yeni Malatyaspor’un 42 puanı var. Aramızda 15 puanlık bir fark bulunuyor. Demek ki bu camia, bu Yeni Malatyaspor doğru işler yaptı. Karşıyaka için üzülecek bir durum ama bir maçla ne düşüyorsunuz ne de şampiyon oluyorsunuz. O yüzden bu bir süreçti” dedi.
 
Buz, düşme potasının en büyük adayı iken, bu noktaya geldiklerini kaydederek, “Bizim açımızdan aşağılardan geldik. Düşme potasındaki en büyük adaylardan bir tanesi bizdik. Çok şükür oradan sıyrıldık. Futbolcu kardeşlerimiz üzerine koyarak, ek puanları aldılar. Bu da bir süreçtir. Buraya 42 puan yaptığınız zaman şanslı gelmezsiniz” ifadelerini kullandı.
 
“PLAY-OFF ŞANSINI TAŞIYAMADIK”
 
Tecrübeli teknik adam, Play-Off şanslarını ilerleyen haftaya taşıyamadıkları için üzgün olduklarını belirterek, şunları söyledi:
 
“Bugün bizim açımızdan önemli bir müsabakaydı. Play-Off şansını yakalama açısından çok önemliydi. Hakikaten de çok istiyorduk. Futbolcularımıza da aynısını söyledik. Tabi bu tür maçlar kolay değil. Mental olarak kuvvetli olmanız gerekiyor. Fakat ilk yarıda bu mentalliği gösteremedik. Demek ki böyle bir şeye hazır değildik. Ancak ikinci devre futbolcularımızla görüştükten sonra çok farklı, çok değişik bir Yeni Malatyaspor vardı. 2-0’dan coşkulu ve durumu 3-2’ye getiren bir Yeni Malatyaspor vardı. Bunun akabinde skor 3-3 oldu. Karşıyaka açısından güzel bir goldü. Futbolcularımız maçı çok istedi. Rakibimiz açısından da bir galibiyet aynı şekilde önemliydi. Bizim açımızdan da önemliydi, pozisyonları sayabilirsiniz. Seyir zevki açısından iyi bir maç olduğunu düşünüyorum. Biz, Play-Off açısından bu maçı taşıyıp, Samsun’da bir final havasına girmek istedik. O yüzden çok üzgünüm.”
 
“HAKİKATEN ÇOK ÜZGÜNÜM”
 
Taraftarlara verdikleri destekten dolayı teşekkür eden ve üzgün olduğunu dile getiren Buz, “Taraftarlarımızda inanılmaz bir destek verdiler. Devre arasında çok güzel bir örnek vardı. Onlarla gurur duyuyorum. Devre arasında 2-0 geride olan takımlarını alkışladılar ve futbolcuları tek tek yanlarına çağırdılar. Bu Yeni Malatyaspor ve Malatya açısından çok örnek bir davranış. Takımlarını inanılmaz derecede desteklediler. Allah onlardan razı olsun. Maalesef galibiyeti onlara hediye edemedik. Bunun içinde hakikaten üzgünüm. Özür diliyoruz. Bu maçı çeviremedik ve sonuçta 3-3 oldu. Türkiye PTT Ligi’nde Yeni Malatyaspor’un bir renk kattığı kesin. O yüzden camiayla, sportif direktör Ali Ravcı ve çok iyi çalışan arkadaşlarımız var. Onların sayesinde buraya geldik. Kalan son iki maçımız var. Onları da bitireceğiz. Maalesef sizlere Play-Off sevincini yaşatamadık. Bundan dolayı çok üzgünüm. Karşıyaka açısında da şunu söyleyebilirim; çok büyük bir camia ve onlar açısından üzgünüm. Onlara geçmiş olsun diyorum. Önümüzdeki yıl onlarda istedikleri yere gelirler. Onlarda elinden geleni yaptılar. Maalesef Play-Off şansımızı taşıyamadık” şeklinde konuştu.
 
“KAFAMDA NETLEŞEN BAZI ŞEYLER VAR”
 
Buz, takımdaki geleceğiyle ilgili ise net ifadeler kullanmaktan kaçındı.
 
Tecrübeli çalıştırıcı, kafasında netleşen bazı şeylerin olduğunu ifade ederek, “Lig daha bitmedi. Önümüzde iki maç daha var. Alima Yeni Malatyaspor hakikaten bir kimlik kazandı. Yeni Malatyaspor iki maçını da oynayacaktır ve karakterli oynayacaktır. Maksimum puanları çıkarmaya çalışacağız. Çünkü buradaki insanlar onlara layık. Tabi ki kafamda bazı şeyler var. Tabi ki bazı şeyler netleşti. Ve netleşmeye devam ediyor. Kalan iki müsabakamız var. Yeni Malatyaspor için geldik ve bayrağı belirli bir yere taşıdık. Her zaman ne olursa olsun bunun üstünün gelmesi lazım. Taraftarları görüyorsunuz, gittikçe çekebilirsiniz. Hakikaten Malatya tanıdığım, sevdiğim insanlar var ve onlar daha fazlasını hak ediyor. Burası şehir takımı, burada Yeni Malatyaspor’un çok farklı yerlere gelmesi gerekiyor. Buna layıktır ve bunun için mücadele etmek durumundadır. O yüzden çıtayı her zaman yükseltmek zorundasınız” diye konuştu.

  
Önceki Haber
Yeni Malatyaspor´umuz 3-3 Karşıyakaspor
Sonraki Haber
33. HAFTA MAÇ PROGRAMI
DİĞER HABERLER