BASIN BÜLTENİ - #YeniMalatyaspor

BASIN BÜLTENİ
24.07.2017
BASIN BÜLTENİ

BASIN BÜLTENİ

BU HAFTA İÇİ YAŞANAN OLAYLARLA İLGİLİ KAMUOYUNU AYDINLATMAMIZ GEREKTİĞİ KANAATİNDEYİZ.

LİGİN SON HAFTASINDA PLAY OFF EŞLEŞMELERİNİN BELLİ OLMASI SONRASINDA ADANA DEMİRSPOR KULÜBÜNDEN VE TEKNİK SORUMLULARI YILMAZ VURAL’DAN  KAMPI MALATYADA YAPACAKLARI VE 2 GÜNLÜĞÜNE ANTREMAN SAHALARINA İHTİYAÇLARI OLDUĞU TARAFIMIZA BİLDİRİLMİŞTİR.BİZDE BU SEZON VE DAHA ÖNCEKİ SEZONLARDA ADANA VE ÇEVRE DEPLASMANLARIMIZDA BİZLERE TESİS KAPILARINI HER ZAMAN AÇAN ADANA DEMİRSPOR KULÜBÜNÜN BU TALEBİNİ OLUMLU KARŞILAMIŞIZDIR.ADANA DEMİRSPOR KAFİLESİ MALATYAYA GELEREK OTELE GİRİŞLERİ GERÇEKLEŞMİŞTİR.

LİGİN 2. YARISINDA ADANA DEMİRSPOR DEPLASMANININDA , ADANA DEMİRSPOR KULÜP YÖNETİMİNİN DE TASVİP ETMEYEREK TEPKİ GÖSTERDİĞİ , KULÜP OTOBÜSÜMÜZÜN TAŞLANMASI VE TARAFTARLARIMIZIN ADANA ŞEHRİNE , EMNİYET TARAFINDAN ALINMAMASI GİBİ  İSTENMEYEN OLAYLAR YAŞANMIŞTIR.ŞEHRİMİZDEKİ TARAFTARLARIMIZDA BU DURUMA ADANA KAFİLESİNİN MALATYAYA GELMESİYLE BERABER TEPKİLERİNİ GÖSTERMİŞTİR. YAŞANAN GERGİNLİKLER ÜZERİNE MALATYA İL SPOR GÜVENLİK KURULU TOPLANARAK BU DURUM İLE ALAKALI TAVSİYE NİTELİĞİNDE BİR KARAR ALMIŞTIR.

BİZ YENİ MALATYASPOR KULÜBÜ OLARAK ŞEHRİMİZE GELEN BÜTÜN FUTBOL KULÜPLERİNE KAPILARIMIZI SONUNA KADAR AÇMAMIZ HEM KULÜBÜMÜZÜN KURUMSAL YAPISI HEMDE MİSAFİRPERVERLİĞİ GEREĞİDİR.YAŞANAN OLAYLAR VE İL SPOR GÜVENLİK KURULU TARAFINDAN ALINAN TAVSİYE NİTELİĞİNDEKİ BU KARAR TAMAMEN GÜVENLİK İLE ALAKALI OLUP , KULÜBÜMÜZÜN DIŞINDA GELİŞMİŞTİR. KULÜBÜMÜZÜN  VE  YÖNETİM KURULUMUZUN İKİ KÖKLÜ VE DOST CAMİANIN TARAFTARLARI  ARASINDA YAŞANAN BU GERGİNLİKTEN DOLAYI KULÜP BAŞKANLARI NEZDİNDE KAYGILAR VE ÜZÜNTÜLER TELEFONDA KONUŞULMUŞ OLUP , KULÜBÜMÜZÜN DIŞINDA GELİŞEN OLAYLARDAN ÖTÜRÜ ÖZÜR DİLEMEMİZİ GEREKTİREN HER HANGİ BİR DURUMDA SÖZ KONUSU OLMADIĞINDAN ÖZÜR DİLENMEMİŞTİR. SAYIN VALİMİZ NEZDİNDE  BU KONUYLA ALAKALI ALINMIŞ OLUNAN İL SPOR GÜVENLİK KURULU KARARININ DA TEDBİR AMACIYLA VE ÇIKABİLECEK DAHA VAHİM OLAYLARIN ÖNÜNE GEÇEBİLMEK ADINA  TAVSİYE NİTELİĞİNDE ALINDIĞINI  , SON KARARIN YİNE ADANA DEMİRSPOR KULÜBÜNÜN VERECEĞİ KENDİLERİNE TEBLİĞ EDİLMİŞTİR.

ADANA DEMİRSPOR KULÜBÜ VE YENİ MALATYASPOR KULÜBÜ TARAFTARLARI ARASINDA YAŞANAN BU GERİLİMİN SONA ERECEĞİNE VE BUNDAN SONRADA YAŞANMAYACAĞINA OLAN İNANCIMIZ TAM OLUP , ADANA DEMİRSPOR KULÜBÜNE PLAY OFF MAÇLARINDA BAŞARILAR DİLERİZ.

SAYGILARIMLA… 18.05.2016

 

                                                                 YENİ MALATYASPOR KULÜBÜ

                                                                   YÖNETİM KURULU BAŞKANI

                                                                              ADİL GEVREK

  
Önceki Haber
34. HAFTA MAÇ PROGRAMI
Sonraki Haber
Futbol Okulu Kayıtlarımız Başlamıştır.
DİĞER HABERLER