"Bu şehrin bir değeri olarak futbola ve şehrime karşı olan borcumu ödüyorum. - #YeniMalatyaspor


24.07.2017
"Bu şehrin bir değeri olarak futbola ve şehrime karşı olan borcumu ödüyorum.

TFF 1. Lig ekiplerinden Yeni Malatyaspor'umuzun sportif direktörü Ali Ravcı, "Bu şehrin bir değeri olarak futbola ve şehrime karşı olan borcumu ödüyorum." dedi.

Ravcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ligde şu an 13 puanla lider konumunda bulunduklarını ve başarılı şekilde yollarına devam ettiklerini belirterek, futbolun mutluluğunu, camiaya verdikleri sözleri yerine getirmenin huzurunu yaşadıklarını ifade etti.

Takımda 3 yıla yakındır görev yaptığını ve bu süreçte 1 şampiyonluk,1 play-off yaşadığını aktaran Ravcı, şöyle devam etti: 

"Onlarca futbolcuyla çalıştık. Zaman zaman kulüp içinde yaptığımız onca güzel işi bilmeden, görmeden bizi art niyetlice eleştirenler oldu. Ama ben şampiyonluk kupasını kaldırdığımızda da en yoğun tepkilere kaldığımda da aynı şeyleri düşündüm. Neydi o, burası benim memleketim, futbola Malatya'da başlayan, doğma büyüme buralı olan ve hem kariyerini hem de başarılarını bu şehirde yetişerek sağlayan biriyim. Bununla her zaman da iftihar ettim. Bu şehrin bir değeri olarak futbola ve şehrime karşı olan borcumu ödüyorum. Futbol dünyası çok iyi bilir ki kendi şehrinizde görev yapmak çok zordur. Bu zorlukları hiçbir zaman mazeret olarak görmedim. Yönetim, teknik heyet ve futbolcularla ilgili işleyişi daha mükemmel hale nasıl getiririz, camianın şampiyonluk hedefi için kulüp şartlarını daha uygun şekle nasıl sokarım, hep bunların çabası içinde oldum. Bugün gelinen noktada yönetimlerin ve teknik heyetlerin belirlediği hedeflerin hepsinin gerçekleştiğini görüyoruz."

Ravcı, kulüp başkanı Adil Gevrek'in kendilerine söylediği hedeflerin gerçekleştirildiğini anlatarak, "Bu yıl Süper Lig deniyor, şu an lideriz. İnsanların bu başarıları kime mal ettiği hiç gündemimde olmadı. Çünkü herkes her şeyi görüyor. Bugüne kadar yapmadığım şeyleri kalkıp da bugün 'şunu ben yaptım, bunu ben yaptım' şeklinde anlatacak değilim. Hepimiz Malatya'da yaşıyoruz. Sokaktaki insan gördüğünde 'Ali hocam senin olduğun yerde yanlış iş olmaz, sana güveniyoruz' diyorsa benim için en büyük motivasyon odur." diye konuştu.

Futbol adamı olduğunu, 3 yılda çok sayıda oyuncu, yönetici ve teknik heyetle çalıştığını, bu konuda Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır başta olmak üzere futbol camiasından büyük destek gördüğünü dile getiren Ravcı, şunları kaydetti: 

"Kadro kalitemiz geçen yıla göre neredeyse yüzde 100 arttı. Tüm bunlar şehrin destek vermesi için gerekli şartları oluşturuyor. Malatya gibi geçmişte Süper Lig'de uzun süre oynamış camialarda güçlü bir futbol kültürü oluyor. Doğal olarak beklenti hep en üst ligde olmanızı doğuruyor. Ama artık futbol çok farklı bir oyun haline geldi. Sürekli değişen ve kendini yenileyen bir oyun oldu. Bu değişime ayak uyduramayan kulüplerin Süper Lig'de barınma şansı yok. Dört büyükler dışında yeni bir Anadolu büyükleri oluştu. Bursa, Konya, Osmanlı gibi takımlar. Bu kulüpler ciddi altyapı ve tesis yatırımları ve istikrarlı yapılarıyla artık Avrupa liginde ezilmeden mücadele eder hale geldi. Bu sezon ya da en geç gelecek sezon Süper Lig'e çıktığımızda artık çok farklı bir yerde olacağız. Şu yapımızla bu kulüplerin arasında kalıcı olmak doğrusunu söylemek gerekirse biraz zor. Ama biz millet olarak 'hele bir çıkalım sonra yaparız' anlayışındayız. Şimdi olmasa da Süper Lig'e çıktığımızda yapısal reformlarla oraya hazır hale gelmemiz mümkün olabilir. Gönül ister ki her şey şimdi hallolsun ama Türkiye'de işler öyle hemen olmuyor."

  
Önceki Haber
"Ciddi bir müsabaka olacağını düşünüyorum"
Sonraki Haber
7. Hafta Maç Programı
DİĞER HABERLER