"Artık Herkesin Çok Dikkatli Olması Lazım" - #YeniMalatyaspor


24.07.2017
"Artık Herkesin Çok Dikkatli Olması Lazım"

Evkur  Yeni Malatyaspor'umuzun Teknik Direktörü  İrfan Buz, "Artık ligde son periyota girdik, o yüzden başta hakemlerimiz olmak üzere herkesin çok dikkatli olması lazım" dedi.

Evkur  Yeni Malatyaspor'da  Manisaspor maçının hazırlıkları sürerken, Teknik Direktör'ümüz  İrfan Buz, İnönü Stadı'nda yapılan antrenman öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

"Kazandığımız için mutluyuz"

Şanlıurfaspor maçını kazandıkları için çok mutlu olduklarını belirten Buz, "Rakiplerimiz bu hafta puan kaybettiler, o yüzden  Şanlıurfa maçı bizim açımızdan çok çok önemliydi. Kazanmak durumundaydık ve öyle de oldu. Maçtan 3 puanla ayrıldık, bundan dolayı mutluyuz. Ben maçta bize destek veren taraftarlarımıza da teşekkür ediyorum. Taraftarların ne kadar önemli olduğunu bu müsabakalarda gördük.  Başakşehir Kulübü'ne de bize statlarını verdikleri için teşekkür ediyorum" diye konuştu.

" Manisaspor maçını çok ciddiye alıyoruz"

Manisaspor maçını ciddiye aldıklarını kaydeden Buz, " Manisaspor maçına şu an konsantre olmuş durumdayız.  Manisa gerçekten iyi oynayan ve çok kontra atağa çıkan, önemli futbolculara sahip bir takım. Biz bu maçı çok ciddiye alıyoruz. Bu maçtan da 3 puan almak istiyoruz" dedi.

"Herkesin çok dikkatli olması lazım"

Buz,  Osman Fırat'ın  Şanlıurfa maçında kırmızı kart görmesi ile ilgili olarak da, "Ben yalnız şunu söylemek istiyorum; herkesin bu konuda hakkaniyetli olması lazım. Artık ligde son periyota girdik, herkesin sinirleri çok gergin. O yüzden başta hakemlerimiz olmak üzere herkesin çok dikkatli olması lazım" ifadelerini kullandı.

"Mutlu sona ulaşacağız"

Buz, maç maç ilerlemek istediklerini sözlerine ekleyerek, "Ben her zaman şunu söylüyorum; hesabı Cenabı Allah yapar. Biz buraya kadar maç maç geldik. O yüzden şimdilik tek hesabımız önümüzdeki  Manisaspor müsabakası. Biz kendi işimizi yapacağız, elimizden gelen her şeyi yapacağız. Ondan sonra da mutlu sona ulaşacağız" diye konuştu.

Takımdaki sakatlıklar hakkında da bilgi veren Buz, Pereira ve  Ferhat Kiraz'ın sakatlıklarının düzeldiğini ifade ederek, "Her iki futbolcumuzu  Urfa maçında riske etmek istemedik, çünkü çok önemli müsabakalara çıkacağız. Öyle gözüküyor ki her iki futbolcumuz da bu hafta bize katılacak. Şu anda Caner'de bir sıkıntı var, onun da MR'ı çekilecek. İnşallah bu sakatlıkların da üstesinden gelip yolumuza devam edeceğiz" şeklinde konuştu

  
Önceki Haber
‘Adil Hakem´ İstiyoruz...
Sonraki Haber
25. Hafta Maç Programı
DİĞER HABERLER