SİVASSPOR MAÇINI YAŞAMAMIZ GEREKİYOR - #YeniMalatyaspor

SİVASSPOR MAÇINI YAŞAMAMIZ GEREKİYOR
17.08.2017
SİVASSPOR MAÇINI YAŞAMAMIZ GEREKİYOR

SİVASSPOR MAÇINI YAŞAMAMIZ GEREKİYOR

Süper Lig'in 2. haftasında deplasmanda Sivasspor ile karşılaşacak olan Evkur Yeni Malatyaspor'da Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam, “Sivasspor maçını iyi yaşamamız gerekiyor. İnşallah futbolcularımız Osmanlıspor maçındaki anlayışı, kaliteyi orada da ortaya koyacaklar ve buradaki Antalya maçına güzel bir havada, atmosferde çıkmak içinde iki maçlık serideki görevimizi yerine getireceğiz. Ondan sonra inşallah güzel bir statta, taraftarımız önünde Antalya maçında çok keyifli bir şekilde geçecek” dedi.
Orduzu Pınarbaşı Nurettin Soykan Tesisleri’nde gazetecilere açıklamada bulunan Sağlam, Osmanlıspor karşılaşmasının kendileri için her açıdan önemli veriler sağladığını ifade etti.
Tecrübeli teknik adam, önemli bir galibiyet aldıklarına dikkat çekerek, “Bazı maçlar var ki hani hiç oyuna bakmazsın; hata oldu mu, oyun kalitesi neydi, istediklerimiz yapıldı mı yapılmadı mı, sadece sonuç odaklı bir maç olur. ‘Nasıl kazanırsan kazan.  İyi bir başlangıç olsun’ dediğimiz maçlar olur. Bu öyle bir maçtı. Bizim sezona iyi başlamamız gerekiyordu. Ama biz uzun vadede daha büyük işler yapabilme anlayışında olduğumuz için bu maçta bir tarafında skor olurken diğer tarafında da şunu görmek istedik; 1 Temmuz’dan beri çalışıyoruz, 43 günlük zaman dilimi içerisinde nasıl çalıştığımız, fiziksel olarak hangi seviyedeyiz öncelikle bunu bir görmekti. Daha sonra tabi bu dönem içerisinde taktik olarak, oyun anlayışı olarak çok erken, her şeyin mükemmel olmasını beklemek çok haksızlık olur. En azından o konuda da bir aşama kaydettik mi, bir yerlere gelebildik mi, onu da görebilmek için bize birçok açıdan, geleceğimizi de şekillendirecek, bizi de aydınlatacak verilerle dolu bir karşılaşma oldu” dedi.

 

BİZİM İÇİN HAFTA GÜZEL GEÇTİ


Ligin ilk haftasında alınan galibiyetin kendileri adına güzel olduğunu ifade eden Sağlam, şunları söyledi:“Oyuncuların hepsi istekliydi. Oyun disiplinine maçın başından sonuna kadar hakim oldular. Malatyaspor olarak örnek bir takım olmak istediğimizi her zaman söylüyoruz. Gerek saha içi davranışlarımızla gerek oynadığımız futbolla, futbolcu-hakem ilişkileriyle şunu da gördük ki hakikaten bizim çok güzel bir maç oldu. En azından oyuncular kafamızı öne eğecek, bizi düşündürecek bir davranış içerisinde olmadılar. Bunun yanında ilk yarısı çok istediğimiz gibi olmadı. Belki de erken bulduğumuz gol sonrasında ‘maçı kazanalım’ anlayışı biraz daha erken takımın üzerine sirayet etti. Ama ikinci yarıda rakibin fiziksel olarak düşmesi, bizim bu konudaki kalitemiz biraz daha ön plana çıkınca oyunu biraz rahatlattık, topa da hakim olduk. Ondan sonra rakibin bizim üzerimize gelmesinden faydalanıp, güzel ataklar yaptık. Kontra ataklarda yakaladık. Sonrasında skoru bulduk, ondan sonrası daha rahat oldu. Genel olarak değerlendirdiğimiz zaman bizim için güzel bir hafta oldu. Çok büyük transferler yapan, 7-8 yıldız oyuncuyu kadrosuna katan takımlar bile halen ‘ligin başı bizim hazır olmamız için 4-5 hafta zamana ihtiyacımız var’ diyorsa, bizimde bu mazereti çok rahatlıkla ortaya koyma hakkımız var.”

 

SİVASSPOR MAÇINI İYİ YAŞAMAMIZ GEREKİYOR


Demir Grup Sivasspor ile ligin ikinci haftasında deplasmanda oynayacakları karşılaşmayı da değerlendiren Sağlam, “Sonuçta kazandık, hepimizin beklentisi gerçekleşti, mutlu olduk. Ama artık bu maçı bir kenara bırakıp, Sivasspor maçını iyi yaşamamız gerekiyor. Sonraki maç Antalya maçı, inşallah eksiklikler giderildikten sonra Yeni Malatyaspor’un yeni stadında oynanacak, dolayısıyla o karşılaşmanın bir şölen havasında geçmesi, 27 bin 44 kişinin o stadı hıncahınç doldurması, çok coşkulu bir atmosfer istiyorsak bunun altyapısını Osmanlı maçıyla başlattık. Sivasspor maçıyla da taraftarımızı o motivasyona getirecek oyunu ve skoru getirecek skoru da almamız gerekecek. Ben iyi geçeceğine inanıyorum. İnşallah futbolcularımız Osmanlıspor maçındaki anlayışı, kaliteyi orada da ortaya koyacaklar ve buradaki Antalya maçına güzel bir havada, atmosferde çıkmak içinde iki maçlık serideki görevimizi yerine getireceğiz. Ondan sonra inşallah güzel bir statta, taraftarımız önünde Antalya maçında çok keyifli bir şekilde geçecek” ifadelerini kullandı.

Tecrübeli teknik adam, yaşadıkları sıkıntıları kendi ilerinde bertaraf edeceklerini kaydederek, sözlerini şöyle sürdürdü: “Burada en büyük eksikliğimiz, eski statta oynuyor olmamız. Taraftarsız oynamamız. Transfer konusunda tam anlamıyla kadroyu takviye edemeyişimiz bir anlamda sıkıntı oldu ama bazen böyle durumlarda eldeki oyuncular sağ olsunlar böyle bir fırsat yakalamışken bunu iyi değerlendirmek ister ki bizde bunu yaşadık. Ama eğer iyi bir takım olacaksak, büyük işler yapacaksak ilerleyen dönemde de önümüze birçok olumsuzluklar çıkacak. Biz bir şekilde her ne şekilde olursa olsun bu olumsuzlukları bertaraf etmek zorundayız ki bu engelleri aşıp, hedeflerimize ulaşalım. Bunu yaptık. Önümüzdeki hafta belki başka bir sorun çıkacak onu da bir şekilde kendi içimizde eritip, yok edeceğiz ve sağlam adımlarla hedefimize ilerleyeceğiz.”

 

TRANSFERLERİN ARAMIZA KATILMASINI İSTİYORUM


Sağlam, bir gazetecinin ‘Artura Mina ve Welliton Soares de Morais transferleriyle ilgili son durum nedir? Mina için Antalyaspor’un da devreye girdiği söyleniyor, bu duruma ne diyorsunuz?’ sorusuna, “Bu oyuncular, bizim istediğimiz beğendiğimiz oyuncular. Ama transferler kolay olmuyor. Özellikle oyuncu kalitesi biraz daha yükselince maalesef bu türlü sıkıntılarda olabiliyor. İnşallah ben bir antrenör olarak en kısa sürede bu transferlerin takıma katılıp, bizimle beraber olmasını istiyorum. İşte birileri çıkıp bir şeyler söylüyor, kimi çıkıyor şehirler alakalı söylüyor, kimi bölgeyle alakalı söylüyor, kimi işte farklı sebepleri ya da olmayan şeyleri ön plana çıkarıyor maalesef böyle sıkıntılarla uğraşılıyor. Ama temennimiz en kısa zamanda bu transferlerin yapılması” yanıtını verdi.

 

LUCESCU DOĞRU SÖYLEMİŞ


Tecrübeli teknik adam, A Milli Futbol Takımı teknik direktörü Mircea Lucescu’nun Türk oyuncuların az şans bulmasından dert yanmasına ilişkin ise “Doğru. Biz bunu geçmişte defalarca söyledik. ‘Milli takımla alakalı ilerleyen dönemde sıkıntılar, sorunlar olacak, milli takımda oynatacak futbolcu bulamayacağız.’ Sayın Lucescu da görmüş işte, izleyecek futbolcu bulamıyor. İzleyecek futbolcu bulamayan, oynatacak futbolcu da bulamayacak. 3-4 tane bulabiliyoruz, geçen hafta bizde oynattık. Bazı takımlar 5 tane oynattı. Eğer bu iş böyle giderse yarın onu da bulamayacağız. Ben onun için endişeliyim. Ama bu Türk futbolu açısından ciddi bir sorun. İnşallah en kısa zamanda bu konuyla alakalı radikal önlemler, kararlar alınır” değerlendirmesinde bulundu.

  
Önceki Haber
Sadio Diallo Yeni Malatyaspor´da!
Sonraki Haber
Yeni Malatyaspor-Sivasspor maçı hakemleri belli oldu
DİĞER HABERLER