Teknik Direktörümüz Ertuğrul Sağlam Maç Sonrası Açıklamalarda Bulundu. - #YeniMalatyaspor

Teknik Direktörümüz Ertuğrul Sağlam Maç Sonrası Açıklamalarda Bulundu.
27.08.2017
Teknik Direktörümüz Ertuğrul Sağlam Maç Sonrası Açıklamalarda Bulundu.

Süper Lig’de sahasında Antalyaspor’u konuk eden Evkur Yeni Malatyaspor'umuz karşılaşmadan 1-1 berabere ayrıldı. Maçın ardından teknik direktöürümüz Ertuğrul Sağlam açıklamalarda bulundu.

“Dengede geçen bir maç oldu. Geriden gelip beraberliği yakalamak güzel oldu. Kazanmak istiyorduk, kazanamadık üzgünüz.

Bizim bu maçı kazanmamızı gerektiren çok önemli sebeplerimiz vardı. Osmanlıspor maçından sonra çok mutlu bir şekilde 50 yıllık Malatya İnönü Stadı’na güzel bir veda yaptık demiştik ama maalesef o veda olmamış, bugün bu vedayı gerçekleştirdik. Bu vedayı puanla gerçekleştirdik, en azından kaybetmedik, o açıdan tabi ki mutluyuz.

Maçın geneline baktığımızda kazanmayı amaçladığımız, önümüzdeki günlerde Kurban Bayramı var, taraftarımıza ve camiamıza iki bayramı bir arada yaşatalım istemiştik ama olmadı. Önümüzde bir ara var. Milli maç araları bizim gibi takımlar için önemli çünkü bu aralara moralli girdiğiniz zaman 15 gün güzel gidiyor. Taraftarın, camianın morali, motivasyonu artıyor. O açıdan çok mutlu olduğumuzu söyleyemeyiz ama en azından da kafamızı yere eğmedik.

Bu gibi takımlara karşı geriye düşmek çok zor bir iş çünkü rakibin çok önemli oyuncuları vardı. Özellikle önde izin verdiğiniz zaman, zaman tanıdığınız zaman, alan bıraktığınız zaman çok etkili oyuncuları var. Artı bir de çabuk oyuncuları var. Dolayısıyla geriye düştükten sonra sıkıntılar yaşadık. Ama şunu gördük; maçın başlangıç düdüğünden bitiş düdüğüne kadar maçı hiç bırakmayan, kendi potansiyelini üst sınırda zorlayan ve yapabileceğinin en iyisini yapmaya çalışan bir takım görüntüsü verdik. Evkur Yeni Malatyaspor olarak bunu yaptık. Bunun yanında tabi rakibinde ikinci yarıda pozisyonları var ama bizimde çok pozisyonumuz vardı. Özellikle ilk devre final pasını veremediğimiz birkaç pozisyon var. Bakıldığından dengede geçen bir maç oldu. Ama sonucunda geriden gelip, beraberliği yakalamak bizim adımıza güzeldi. Kazanmak istiyorduk, kazanamadık, üzgünüz. Ama en azından karşımızda iyi ve değerli bir takım vardı. Takım değerine baktığınız zaman bizim 3-4 mislimiz değerde bir takım, çok büyük yatırımlar yaptılar.

Eksiklerimizi görüyoruz. Bu eksiklikleri gidermek için çalışıyoruz. Bir taraftan alternatif oyuncu konusunda ve en azından takımda direkt oynayacağı 1-2 kaliteli oyuncu konusunda bir an evvel bu oyuncuları kadromuza katmamız gerekiyor. Çünkü sezon başladı, üçüncü haftaya geldik. Zamanda ilerliyor. Sonradan gelen oyuncuların maalesef fiziksel sıkıntılarını bu karşılaşmalarda maalesef hep beraber görüyoruz. Takıma daha az katkı yapıyorlar. Diğer arkadaşlarından fiziksel olarak gerideler. O da hem bireysel anlamda hem de takım olarak bize sıkıntı yaşatıyor. Dolayısıyla transferlerin bir an önce yapılması tabi bizim geleceğimiz açısından daha iyi olacak.

Bir penaltı pozisyonu var. Biz izledik, penaltı gibi gördük. Demir Grup Sivasspor maçında çok net bir golümüz verilmedi maalesef o maçın hakemi Göztepe-Trabzonspor maçına atandı. Bu hafta yine çok net bir pozisyon oldu. İki haftada iki bariz hakem hatasıyla sezona başladık. Hayırlısı ama inşallah bundan sonra bu tür hatalar olmaz. Bu hatalar bizim içinde olmasın, rakipler içinde olmasın. Hakemlerimizden biraz daha dikkat istiyoruz"

  
Önceki Haber
Maç sonucu
Sonraki Haber
30 Ağustos Zafer Bayramı´mız kutlu olsun!
DİĞER HABERLER