Başkanımızın açıklamaları - #YeniMalatyaspor

Başkanımızın açıklamaları
01.10.2017
Başkanımızın açıklamaları

Kulüp Başkanımız Adil Gevrek, Konyaspor mücadelesinin ardından açıklamalarda bulundu. 

 

 "Olabilir herkes hata yapıyor, hakemlerde hata yapabilir ama yedi haftanın altı haftasında hakem hatası olmaz. Malatyaspor camiası ve Malatya olarak bu konuda artık adalet istiyoruz"  "Maç 1-1 bitti. Taraftarımızın önünde kazanmak istiyorduk. Geçen hafta Kardemir Karabükspor deplasmanında galibiyetle ayrıldık. Sahamızda Atiker Konyaspor karşılaşmasını da kazanmak istiyorduk. Takım olarak ilk yarı biraz kötüydük ama ikinci yarı toparladık. 1-1'lik sonuç bizi çok sevindirmedi" 
 

 

"Ligde 7 haftada, Bursaspor karşılaşması hariç diğer 6 karşılaşmada hep hakem hatalarıyla karşı karşıya geliyoruz. Bir kere olur, iki kere olur ama sürekli yaşıyoruz. Atiker Konyaspor karşılaşmasında da yüzde yüz gol verilmedi. Demir Grup Sivasspor karşılaşması, kazandığımız Kardemir Karabükspor karşılaşması hakem hataları yaşadık. Atiker Konyaspor karşılaşmasında verilen karar bizi artık farklı bir şekilde düşündürmeye başladı. Olabilir herkes hata yapıyor, hakemler de hata yapabilir ama yedi haftanın altı haftasında hakem hatası olmaz. Malatyaspor camiası ve Malatya olarak bu konuda artık adalet istiyoruz."
 


 "Ne bizim hakkımız yensin ne de başkasının hakkı bize verilsin. Biz, konuşmayalım dedik ama üst üste bu kadar da olmaz. Sürekli bu hataları yapıyoruz"  "Atılan golden önce yapılan ortada topun tamamının çizgiyi geçmediğini bütün yorumcular görür. Yazık günahtır, bu kadar emek bir kişinin hatasıyla heba edilmesi doğru değil. Sadece bir maç değil. Bu yapılan hataları kamuoyunun vicdanına bırakıyoruz. Bu anlamda gerçekten TFF'ye de, hakemlere de bir şey söylemek istemiyoruz ama yedi haftanın altısında sonucu etkileyecek hatalar yapıldı. Bu durum bizi ciddi bir şekilde üzüyor. İnşallah bundan sonra bu hatalar olmaz. Sadece bizim için değil, bütün takımlar için olmaması lazım" "Bana göre geç kalınmış. Video Hakem Sistemi olsaydı bu hataların hiçbiri yapılmayacaktı. İnşallah en kısa sürede bu sisteme geçilir. Özellikle de Anadolu takımları için bu şart. Bir an önce mutlaka bunun olması lazım, eğer olsaydı bugün bu karar böyle verilmezdi."

  
Önceki Haber
KONYASPOR MAÇIMIZIN HAKEMLERİ AÇIKLANDI
Sonraki Haber
İnancımızı Yitiriyoruz
DİĞER HABERLER