Başkanımız ve Teknik Direktörümüz Mastöb´ün program açılışına katıldı. - #YeniMalatyaspor

Başkanımız ve Teknik Direktörümüz  Mastöb´ün program açılışına katıldı.
03.12.2017
Foto
Başkanımız ve Teknik Direktörümüz Mastöb´ün program açılışına katıldı.

Başkanımız Adil Gevrek, Genel Başkanlığını yaptığı Malatya Sivil Toplum Örgütleri Birliği (MASTÖB)’ün Kadın Kolları tarafından düzenlenen  3-9 Aralık tarihleri arasında devam edecek olan “Malatya Bilim Sanat Günleri” konulu programın açılışına hocamız Erol Bulut ile birlikte katıldı. 

 


Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağrıcı, Malatyalı ünlü sanatçı Selahattin Alpay, Uğur Arslan başta olmak üzere bir çok STK başkanının da katıldığı “Gökyüzünün öğrencisi olmayan, yeryüzünün öğretmeni olamaz” sloganı ile başlatılan ve 6 gün sürecek olan program sonrasında elde edilen kazancın tamamı, Malatya’nın bölge okullarına çoçuklarımız bilim ile gelişebilsinler diye  teleskop ve mikroskop alınarak hediye edilecek. 
Programda konuşma yapan Hocamız Erol Bulut 
"Helal olsun Malatya’nın kadınına da, erkeğine de, gencine ve elleri öpülesi yaşlısına da helal olsun. Bu şehre geldiğim ilk andan beri gördüğüm o bariz farkındalık İstanbul’da yaşayan Malatyalı hemşerilerimde de fazlası ile varmış. Bende bir babayım ve bu projeyi bir baba olarak çok beğendim. Aynı zamanda bu güzel projeyi ince düşünceli kadınlarımızın üstenmiş olması ayrıca bir anlamlı olmuş. Çoçuklarımız sporla,  sanatla, bilimle büyüsün. Memleketlerine, ülkelerine faydalı birer inci gibi parlasınlar" dedi. 

 


Başkanımız Adil Gevrek  “Katılım gösteren başta Bağcılar Belediye Başkanımız Sayın Lokman Çağrıcı, MASTÖB Genel Başkan Vekilimiz Selahattin Alpay, değerli sanatçımız Uğur Arslan ve tüm STK başkanlarıma teşekkür ediyorum. Malatya’mızın her konusu bizim için önemli ve Malatya’nın en büyük Sivil Toplum Kuruluşu olarak Malatya’mıza hizmet etmek, katkıda bulunmak birinci önceliğimiz ve açılma sebebimiz. Malatyalılar dünden bugüne siyasette, ticarette, eğitimde, sporda ve bir çok alanda kendini ispatlamış bizlere tarihten bugüne her zaman gurur vermişlerdir. Bu maneviyatı asla unutmamamız ve tüm branşlarda birleşmemiz birlik beraberlik içerisinde olmamız lazım. Bugünkü konumuz Bilim. Çocuklar için Bilim. Her anne, baba çoçuklarının güzel bir gelecek yaşamasını, çok başarılı olmasını arzu eder ve bu aslında imkansız da değildir. Herkes Üzerine düşeni yaparsa imkansızlar imkanlaşır. Yeterki bizler sorumlu birer insan olarak taşın altına elimizi koyabilecek cesareti kendimizde görelim. Bu nedenle bu program bizim için çok önemli ve bu, içinde yarının asıl sahibi olan çoçuklarımızın olduğu projeyi en iyi ve en yürekten anneler düşünebilirdi, öylede oldu. Programın hayırlı olmasını, sonuna kadar güzel geçmesini diliyor ve Kadın Kollarımızın her birini kutluyorum, her birine teşekkür ediyorum.” dedi.

  
Önceki Haber
Başkanımızın açıklamaları
Sonraki Haber
Taraftarlarımızın Dikkatine!
DİĞER HABERLER